Äijäsalsa Special su 27.10.2024
17.10.2024

Äijäsalsa Special -päivä
Tämä päivä on tarkoitettu miehille, jotka eivät ole tanssineet aiemmin. Et tarvitse mitään tanssitaustaa tullaksesi mukaan, tällä tunnilla aloitamme aivan alusta!
Jos olet joskus käynyt tanssitunnilla ja lähtenyt sieltä harmistuneena pois koska tunnilla edettiin liian nopeasti, nyt et tule pettymään. Tässä päivässä ei hosuta eikä arvostella. Etenemme rauhallisesti ja rautalangasta rakentaen. Ensimmäisellä tunnilla opettelemme yhdessä liikkumaan hyvin rauhalliseen salsamusiikkiin. Kun perusaskel on opittu, siirrytään parityöskentelyyn. Kaikki mitä tänään opit, on plussaa!
Päivän lopuksi osaat liikkua salsan perusaskelta parin kanssa rauhalliseen salsamusiikkiin. Jos salsakärpänen puraisee, voit jatkaa sunnuntaisin Ensiaskeleet -tunneilla ja oppia lisää!
Aikataulu:
15 - 16:00 Äijäsalsa, soolotunti ihan uusille tanssijoille. Tällä tunnilla opetellaan liikkumaan salsan rytmiin kaikessa rauhassa.
16 - 17:15 Parityöskentelytunti. Tanssit Lahden salsanystävien kärsivällisten ja avuliaitten daamien kanssa rauhalliseen salsamusiikkiin samat perusaskeleet, jotka opimme edellisellä tunnilla.
Pyydämme ilmoittautumaan etukäteen sähköpostilla sihteeri@lasal.fi, jotta saamme rekrytoitua sopivan määrän daameja / seuraajia parityöskentelytunnille!
Hinta: 10 €. Maksu kurssipäivänä https://hob.fi/nd.
Paikka: Nick’s Dancingin sali, Svinhufvudinkatu 23 A, 3krs
Opettaja: Tapio Kautto
Kysyttävää? Tapio Kautto, 044 088 8600, sihteeri@lasal.fi
PS. Syyslomaviikko ei olekaan täysin ilman tapahtumaa: Tervetuloa mukaan! t. Nicks Dancing